Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Z jakiego materiału nożyczki fryzjerskie?

Z jakiego materiału nożyczki fryzjerskie?

Wybierając nowe nożyczki fryzjerskie warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design, rozmiar i cenę, ale również na jakość wykonania. W dużej mierze to właśnie od zastosowanego materiału zależy żywotność nożyczek oraz komfort ich użytkowania.

Na jakie materiały postawić?

Wysokiej klasy nożyczki fryzjerskie najczęściej wykonane są ze stali nierdzewnej i stali hartowanej. Tylko tego typu materiały mogą zabezpieczyć degażówki i nożyczki przed korozją i dość szybkim zniszczeniem się. Warto wyraźnie zaznaczyć, że to właśnie stalowe nożyczki są najostrzejsze, dlatego też wykorzystywane są one w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Osoby, które mają skłonność do alergii powinny postawić na modele ze specjalną powłoką antyalergiczną.

Pozostałe elementy na które należy zwrócić uwagę?

Porządne degażówki powinny posiadać ergonomiczny kształt, dzięki czemu zapewnią one niesamowity komfort pracy. Wybierając nowe nożyczki warto zwrócić uwagę przede wszystkim na otwór na kciuk oraz same ich ułożenie. Jeżeli istnieje taka możliwość to warto przymierzyć i przetestować wybrane modele. Jeżeli chodzi o wagę, to najlepszym wyborem są lekkie nożyczki, dzięki którym nawet po wielogodzinnej pracy nie ma ryzyka zmęczenia dłoni. Kolejnym elementem na który należy zwrócić uwagę jest jakość ostrzy. Ogromną rolę odgrywa tutaj technika w której ostrza zostały szlifowane. Najlepsze są ostrza, które ostrzone są techniką laserową.

Nożyce fryzjerskie z regulacją

Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby postawić na nożyczki z możliwością regulacji, takie jak na stronie, które będzie można szybko dostosować do kształtu naszej dłoni. Tylko dzięki odpowiednio dopasowanym nożyczkom będzie można wykonywać dobre cięcia. Dzięki regulacji śruby można optymalnie dopasować narzędzia pracy do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji.