Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Zaczaruj swoje wnętrza – jak prosto odmienić wygląd mieszkania?

Zaczaruj swoje wnętrza – jak prosto odmienić wygląd mieszkania?

Żyjemy w dynamicznych czasach. Każdy chciałby, aby jego mieszkanie wyglądało modnie, a jego wystrój dobrze odzwierciedlał właściciela. Jednak ciężko to osiągnąć częsta zmiana mebli — jest to nieekonomiczne, czasochłonne, nie mówiąc już o tym, że szkodliwe dla środowiska. Co więc zrobić, by mieszkanie nadążało za zmiennymi stylami, a także upodobaniami i przekonaniami mieszkańców? Jeśli nie chcemy co chwilę zmieniać mebli, warto postawić na takie, które są neutralne (proste, naturalne, bez ozdób), a styl wnętrzom nadawać za pomocą dodatków i dodatkowego wyposażenia.

Jakich dodatków warto użyć?

Do stylizowania mieszkań i domów świetnie nadają się wszelkiego rodzaju tkaniny. Warto kupić kanapę z możliwością założenia na nią pokrowca. Jest to nie tylko praktyczne, ale ze względu na to, że sofa czy kanapa to spory mebel — zmiana jej kolory bardzo rzutuje na wygląd całego pomieszczenia.

Świetnym rozwiązaniem są też poduszki — nie tylko ocieplają one wnętrze, ale dobierając odpowiednio ich kolory i kształty można szybko zmienić pomieszczenie w bardziej lub mniej nowoczesne.
Wielki wpływ na wygląd pomieszczeń ma oświetlenie — warto więc pomyśleć o takim, gdzie za pomocą zmiennych abażurów lub żarówek można modyfikować wygląd lampy.

Do nadawania charakteru wnętrzom świetnie sprawdzają się też plakaty ze sklepu Galeria Plakatu.

Jak wybrać plakat do mieszkania?

Plakaty to stosunkowo tanie rozwiązanie, Można wiec sobie pozwolić na ich dosyć częstą zmianę. Plakaty to świetny sposób, by przekazać swoje przekonania i wartość. Mogą one być dobrane kolorystycznie, tak by dobrze wkomponować się we wnętrze, można też spróbować dobrać je tematycznie do swoich zainteresowań. Plakat można umieścić w fotoramie lub po prostu przykleić do ściany. Dosyć dużym powodzeniem cieszą się także plakaty z hasłami motywacyjnymi lub zabawne i żartobliwe.