Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Zalety modnego manicure hybrydowego

Zalety modnego manicure hybrydowego

Nikt, kto choć trochę orientuje się w dziedzinie kosmetyki, a także stylizacji paznokci, nie ma wątpliwości, jaki rodzaj stylizacji jest obecnie najmodniejszy. Są to oczywiście paznokcie hybrydowe, które równie chętnie wykonywane są w domu, jak w salonach kosmetycznych. Co decyduje o tak wielkiej popularności tej metody zdobienia płytek?

Naturalność i trwałość w jednym

Jak wskazuje nazwa, stylizacja hybrydowa łączy w sobie dwa walory. Jest to idealne połączenie trwałego manicure z naturalnością. Zanim pojawił się modny manicure hybrydowy, jedynym sposobem na zapewnienie sobie trwałego efektu manicure było wykonanie paznokci żelowych bądź akrylowych, czyli przyklejanie tipsów. Za pomocą hybryd także można przedłużyć paznokcie (choć zwykle się z tego rezygnuje), ale wciąż jest to naturalny efekt, bez naklejania plastikowych paznokci. Jednocześnie lakier utwardza się lampą UV lub LED, tak samo jak w przypadku tipsów, co również daje bardzo trwały efekt.

Dowolny wygląd

Na pewno wielką zaletą stylizacji hybrydowej jest też fakt, że dzięki niej można uzyskiwać bardzo różne efekty. Możliwe jest malowanie paznokci na jeden kolor, ale też ich zdobienie. W modzie jest też malowanie poszczególnych paznokci na inne kolory czy też różne efekty, na przykład paznokcie ombre.

Możliwość samodzielnej stylizacji

Samodzielne wykonanie tipsów wymaga sporych umiejętności, a także inwestycji (choć w żele, które nie kosztują mało, a dość szybko wysychają). Hybrydy zaś nie kosztują dużo, a ich wykonanie może być nawet łatwiejsze niż w przypadku zwykłego malowania paznokci! Jak to możliwe? Gwarantują to lakiery samopoziomujące, które same równomiernie rozprowadzają się po płytce, dając idealny efekt bez precyzyjnego malowania, co zapewnia też oszczędność czasu. Manicure hybrydowy krok po kroku nie jest więc trudno wykonać, co sprawia, że wiele kobiet decyduje się robić to samodzielnie, co przekłada się na niebagatelne oszczędności.

Świetna trwałość

Manicure hybrydowy (inspiracje poznaj na stronie provocater.pl) pozwala cieszyć się nienagannym wyglądem paznokci przez co najmniej dwa tygodnie, a nierzadko znacznie dłużej – do kilku tygodni. W tym czasie nie ma mowy na przykład o odpryskiwaniu lakieru czy ścieraniu się go na końcach paznokci.