Blog Groszkowej

lifestyle, parenting, książki, sport, kuchnia, inspiracje
Zegarek w czasach smartfonów

Zegarek w czasach smartfonów

W epoce smartfonów i komputerów zegarek jest nam coraz mniej potrzebny. Dla wielu jest już bardziej elementem biżuteryjnym i ładnym dodatkiem. Warto jednak posiadać choć jeden- nigdy nie wiadomo kiedy zawiedzie technologia.

Zegarek jest też dobrym prezentem dla dziecka. Możemy wybierać spośród wielu modeli i wzorów, dzięki czemu z łatwością wybierzemy ten, który pokocha nasze dziecko.

Warto jak najwcześniej nauczyć dziecko odczytywania godziny z zegarka, jednak zwykle przypada to na 6-7 rok życia. Ponieważ w tak młodym wieku czas jest zwykle pojęciem abstrakcyjnym, warto urozmaicić naukę ciekawym i ładnym zegarkiem.

Nauka będzie łatwiejsza, jeśli wybierzemy zegarek z tarczą wyposażoną w liczby arabskie o dużej czcionce.

 

Kolor i jeszcze raz kolor!

Dzieci kochają kolory i bajki, więc i taki powinien być zegarek, by dziecko chciało z niego korzystać. Firmy zajmujące się produkcją zegarków , w każdej z nowych kolekcji przedstawiają kilka modeli skierowanych specjalnie do najmłodszych.

Warto wybrać model na pasku z tworzywa sztucznego (jeśli dziecko nie ma alergii). Są teraz bardzo modne, występują w wielu kolorach

i grafikach, nie podrażniają i nie obcierają skóry, szybko schną. Warto by zegarek dla dziecka cechował się wodoszczelnością, odpornością na wstrząsy i uderzenia- szczególnie gdy ma to być zegarek dla chłopca.

 

Z biegiem czasu dziecko będzie wolało modele bardziej „dorosłe”. Może wtedy zaopatrzyć je w zegarek z dodatkowymi funkcjami jak kompas, kalendarz, fluorescencyjne wskazówki. Gdy dziecko opanuje działanie zegarka analogowego, można również podarować mu model elektroniczny o sportowym charakterze. One również mają dodatkowe możliwości jak podświetlenie tarczy, stoper czy alarm.